Możliwość „otwarcia” nowego odcinka drogi w pojeździe służby drogowej czy zdobycie unikalnej statuetki upamiętniającej moment kiedy „gierkówka” została zastąpiona nowoczesną autostradą – to przykłady tego, co można wylicytować w ramach aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanych przez drogowców.
Wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej to cel 33. Finału WOŚP. 9 stycznia w całym kraju trwa zbiórka do puszek wolontariuszy, prowadzone są też licytacje, z których dochód również zasili konto orkiestry. Do zbiórki włączyli się także drogowcy, w tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oto co można wylicytować.
Doświadczenie lub pamiątka
Ciekawą propozycją dla sympatyków drogownictwa jest specjalny udział w otwarciu jednego z odcinków drogi, planowanych do udostępnienia w tym roku przez GDDKiA. Zwycięzca aukcji będzie mógł przejechać trasą przed innymi uczestnikami ruchu, będąc pasażerem w pojeździe służby drogowej otwierającej trasę.
Aukcja potrwa do 9 lutego 2025 r., a licytować można
TUTAJ Miłośnicy historii mogą wygrać zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, w grupie do 10 osób. „Przewodnik oprowadzi was po całym, liczącym 2 ha terenie i uruchomi niektóre zabytkowe maszyny. Zajrzycie w miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających! Uczestnicy zwiedzania otrzymają również pakiet gadżetów GDDKiA” – zachęca Drogowa Dyrekcja.
Licytacja trwająca do 6 lutego 2025 r. odbywa się
tu GDDKiA wystawia na licytację także wyjątkową pamiątkę z otwarcia odcinka autostrady A1 Tuszyn – Częstochowa, czyli momentu, w którym gierkówka ostatecznie została zastąpiona nowoczesną autostradą. Do zdobycia jest unikatowa statuetka zawierająca fragmenty starej nawierzchni DK-1 oraz nowej A1. Jak informuje GDDKiA, statuetka powstała w limitowanym nakładzie jedynie 20 egzemplarzy.
Licytować można do 10 lutego pod
tym adresem.
Dla fanów drogownictwa do zdobycia jest także zestaw pamiątek od GDDKiA, w którym znajdują się w tym m.in.: reprinty historycznych map drogowych Polski z XIX i XX wieku, a także kolekcjonerski znaczek pocztowy i album wydane z okazji 200 lat Centralnej Administracji Drogowej. Do tego pakiet materiałów odblaskowych, edukacyjne książeczki z naklejkami i gry dla najmłodszych, a także kubek, butelka termiczna i notes.
Aukcja potrwa do 10 lutego 2025 r. a licytować można
TUTAJ.
Z wizytą u wykonawcy
Razem z WOŚP grają też wykonawcy. Strabag proponuje wizytę na budowie mostu nad rzeką San w Stalowej Woli. To najdłuższy most w ciągu dróg wojewódzkich na Podkarpaciu. Prace trwają i powinny się zakończyć jesienią 2026 r. Można zwizytować plac budowy i z bliska przyjrzeć się jak idą prace. Aukcja potrwa do 27 stycznia
TUTAJZ tym samym wykonawcą można się wybrać w kolejową podróż… podbijarką torową. Aukcja dotycząca nietypowej przejażdżki aktualna do 27 stycznia dostępna jest
TUTAJ.
Ten sam wykonawca proponuje także zwiedzanie budowy Upper One – wysokościowca powstającego w centrum Warszawy, na rogu ul. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Najwyższy budynek będzie miał 130 m. Pod ziemią będzie aż pięć kondygnacji. Wizytę na budowie do 27 stycznia można licytować
TUTAJ Ze Strabagiem można też zwiedzić budowę hali produkcyjno-magazynowej walcowni kształtowników gorącowalcowanych wraz z budową oczyszczalni w Siemianowicach Śląskich. Aukcja trwa do 27 stycznia
TUTAJ Porr na licytację wystawił wizytę „na dachu Poznania” – chodzi o voucher dla dwóch osób na wjazd na dach AND2, najwyższego budynku w Poznaniu powstającego przy Placu Andersa. Na miasto będzie można spojrzeć z wysokości 116,5 m. Licytacja odbywa się
TUTAJ.
Można też poznać budownictwo od kuchni wizytując Laboratorium Technologicznym Porr w Warszawie – do wygrania voucher dla 4 osób. Można go zdobyć
TUTAJ Spółka Mostostal Kraków z grupy Budimex otworzy przed zwycięzcą licytacji drzwi swojej firmy, a ugości ją sam prezes – Jacek Lech. Zwycięzca spotka się także z całym zarządem, zostanie zaproszona na wspólny obiad w Krakowie i odbędzie wycieczkę po Wytwórni Konstrukcji Stalowych. Ta licytacja, rozpoczęta wcześniej, już się zakończyła - udało się zebrać 5 650 zł.
Z WOŚP gra także zarządzająca autostradą A2 spółka Autostrada Wielkopolska, która włączyła się do współpracy ze sztabem przy Politechnice Poznańskiej.
Zebrane środki z tegorocznej zbiórki poprzez fundację WOŚP zostaną przekazane na zakup urządzeń dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii.